TURBOCALC

Węglan wapnia CaCO3

Tlenek wapnia CaO

TURBOCALC – nawóz wapniowy kreda granulowana CaCO3 ok. 90% i CaCO ok. 52%.

TURBOCALC - to naturalny, czysty ekologicznie, bezpieczny nawóz wapniowy o wysokiej zawartości CaCO3 ok. 90%, CaO min. 52%, poddany procesowi nowoczesnej granulacji. Jest uzyskiwany ze zmielenia skały wapiennej (produkowany na bazie kredy mielonej) o najwyższej reaktywności, co skutkuje bardzo wysoką rozpuszczalnością produktu na poziomie 98%.

Nasze produkty w postaci zaawansowanej technologicznie granuli o równym uziarnieniu, gwarantują przemyślane i optymalne uwalnianie wapna w glebie, idealnie z zapotrzebowaniem. Zastosowanie w uprawach nawozu TURBOCALC w formie granulatu pozwala w miarowych odstępach czasu odżywić roślinę w niezbędny wapń, co w konsekwencji przyczynia się do wydatnego wzrostu plonu. Najnowsze wyniki badań wykazały, że stosowanie nawozu wapniowego powoduje wzrost plonów średnio nawet o 20-30%. Nawóz ten jest nośnikiem wapnia w najczystszej dostępnej postaci, który jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego wzrostu roślin.

TURBOCALC jest niezbędny dla uzyskania wysokich i jakościowo dobrych plonów.

ODMIANA 04 – nawóz wapniowy węglanowy, podstawowy składnik to węglan wapnia [CaCO3] - ok. 90% – zawartość [CaO] min. 50%.

ODMIANA 05 - nawóz wapniowo-magnezowy, podstawowy składnik to węglan wapnia i magnezu, gdzie suma tlenku wapnia i magnezu [Ca + MgO] min. 45 % po przeliczeniu na czysty składnik otrzymujemy od 30% - 35% CaO i do 16% MgO.

Dlaczego skład nawozu zawsze jest podawany w przeliczeniu na CaO?

Skład nawozów, niezależnie od tego, czy zawierają wapno tlenkowe czy węglanowe, zawsze wyrażony jest w ilości tlenku wapna, ponieważ wymaga tego Ustawa z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu. Nakazuje ona producentom informowanie o składzie nawozu poprzez podawanie zawartości tlenku wapna. Dzięki temu nawozy można ze sobą porównać i ocenić oraz umożliwia precyzyjne przeliczenie niezbędnej do zastosowania dawki wapna.

Zalety stosowania nawozu TURBOCALC

- zwiększenie plonów do 30%,

- obniżenie kwasowości gleby,

- nawóz naturalny, ekologiczny, nieszkodliwy w stosowaniu,

- ułatwienie dostępu wody i powietrza do korzeni roślin, ponieważ powoduje zlepienie się cząstek glebowych,

- w dużym stopniu wpływa na przyswajalność mikroelementów przez rośliny, między innymi potasu, fosforu, magnezu,

- poprawia strukturę gleby,

- uaktywnia kompleks sorpcyjny,

- wspomaga nawożenie organiczne i mineralne,

- neutralizuje szkodliwe działanie metali ciężkich,

- poprawia właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne,

- dostarcza roślinom niezbędny do funkcjonowania wapń i pierwiastki rzadkie,

- wpływa na polepszenie jakości zdrowotnych i technologicznych płodów rolnych.

Zastosowanie:
Można go stosować pod wszystkie rośliny uprawne, w sadownictwie, ogrodnictwie, a także na użytki zielone, niezależnie od rodzaju i składu mineralnego gleby. Nawóz można stosować pogłównie lub międzyrzędowo- przedsiewnie. Dzięki temu, że produkt nie pyli i ma równe granule, TURBOCALC można wysiewać za pomocą wszystkich dostępnych na rynku modeli rozsiewaczy.

Zalecana dawka nawozu TURBOCALS w kg/ha.

AGROKOL

Zostańmy w kontakcie!